Jakie suplementy brać przed ciążą?

Posted by admin on
Jakie suplementy brać przed ciążą?

Zalecane witaminy

W okresie ciąży i planowania rodziny ważne jest dostarczenie organizmowi odpowiednich składników, niezbędnych do zdrowego i prawidłowego rozwoju ciąży. Lekarze często zalecają suplementację, której zadaniem jest dostarczenie wszystkich wymaganych składników odżywczych, których bardzo często brakuje w naturalnej diecie żywieniowej. Środki te mogą być zażywane w okresie planowania i starania się o ciążę. W okresie ciąży wytyczne są bardziej restrykcyjne i powinno się przyjmować tylko te witaminy i minerały, które zaleci lekarz.

Suplementy w ciąży

Należy unikać wszelkich zachowań ryzykownych, które mogłyby mieć szkodliwy wpływ na rozwijający się płód. Największą zaletą przyjmowania suplementów jest dostarczenie organizmowi niezbędnych ilości np. kwasu foliowego, który zmniejsza ryzyko wystąpienia wad cewy nerwowej podczas późniejszej ciąży. Dlatego też zalecana jest przyjmowanie takich suplementów jak: Falvit mama, Fembion Natal , Mama DHA czy Vita-miner prenatal.

Co wolno w ciąży?

To produkty, które uzupełniają składniki odżywcze niezbędne w okresie ciąży takie jak minerały, witaminy w tym głównie kwas foliowy, magnez, żelazo, wapń oraz witaminy D, C i inne . Suplement diety w czasie ciąży może mieć różną postać. Tabletki, kapsułki, płyny, a wszystko to zależy od wybranego preparatu. Najpopularniejsze i najwygodniejsze do przyjmowania są jednak tabletki.  Większość z suplementów najlepiej działa przyjmowane na pusty żołądek, jednak bezwzględnie należy kierować się informacjami na załączonej ulotce.