Jak sprawdzić zakwaszenie organizmu?

Jak sprawdzić zakwaszenie organizmu?

Jak poznać zakwaszony organizm?

Bóle głowy, problemy z koncentracją, dolegliwości ze strony układu pokarmowego, problem z utrzymaniem wagi – to tylko niektóre z objawów, które pojawiają się wtedy, gdy nasz organizm jest zakwaszony.

Zakwaszenie organizmu jest w dużym stopniu efektem naszej diety. Produkty bogate w tłuszcze i cukry, jasne pieczywo, napoje gazowane oraz słone i słodkie przekąski szybko zaburzają przemiany metaboliczne w organizmie, prowadząc do jego zakwaszenia.

Pierwsze jego objawy to najczęściej dolegliwości ze strony układu pokarmowego, zatrzymywanie wody w organizmie, bóle głowy, wzrost wagi czy problemy z pamięcią i koncentracją. Jak sprawdzić zakwaszenie organizmu? Wystarczy połączyć objawy z dietą, którą stosujemy na co dzień i diagnoza będzie dosyć oczywista.

Objawy zakwaszonego organizmu

Warto pamiętać, że te objawy to nie wszystko. Długo utrzymujące się zakwaszenie to prosta droga do poważnych chorób – nadciśnienia, nadmiaru cholesterolu, miażdżycy czy cukrzycy. Zakwaszenie organizmu znacznie obniża odporność, dlatego też częściej pojawiają się różnego rodzaju infekcje, skóra staje się mniej elastyczna, a także pojawiają się charakterystyczne sińce pod oczami.

Jak sprawdzić zakwaszenie organizmu w sposób profesjonalny? Najlepiej wykonać podstawowe badania morfologiczne oraz badanie moczu. Dobrze w tym celu sprawdzają się też papierki lakmusowe. Jeśli w badaniu faktycznie wyjdzie zakwaszenie organizmu, koniecznie trzeba je zniwelować. Po pierwsze – odpowiednia dieta, która jest podstawą w leczeniu wielu chorób i dolegliwości.

Leczenie zakwaszenia organizmu

Dobrym rozwiązaniem będą również leki i preparaty apteczne, których przyjmowanie reguluje poziom pH w organizmie i szybko przywraca równowagę. Trzeba jednak pamiętać, że leki i suplementy działają jedynie wspomagająco, najważniejszy jest natomiast sposób, w jaki na co dzień się odżywiamy.