Czy czapeczki dla niemowląt są zdrowe?

Czy czapeczki dla niemowląt są zdrowe?

Wśród ubranek i akcesoriów, które gromadzi każda mama przed porodem znajdują się przede wszystkim czapeczki dla niemowlaków. To obowiązkowy element podczas kompletowania dziecięcej wyprawki. Niezależnie od pory roku, w której kobieta spodziewa się dziecka jest to konieczny element ubranka małego człowieka.

Ubranka dla niemowlaka

Bawełniane czapeczki dla niemowląt to idealne rozwiązanie na lato czy ciepłą wiosnę. Dziecko urodzone w tym okresie powinno nosić czapeczki. Czapeczki dla niemowlaków nie służą wyłącznie do wyjścia na zewnątrz, na spacer czy do lekarza. Są przydatne także w domu, zwłaszcza po kąpieli.

Funkcja ochronna jest w przypadku tego ubranka bardzo istotna. Czapeczki dla niemowlaków ochraniają malutką główkę dziecka, a także jego uszy narażone na przewianie. Czapeczki dla niemowlaków, które zamierzamy zakładać dziecku na zewnątrz, zwłaszcza w zimniejsze dni jesienne czy zimowe muszą być ciepłe, aby dobrze spełniały swoje zadanie. Takie czapeczki dla niemowlaków ochronią przed silnym wiatrem czy dużym mrozem. Zapewnią komfort termiczny dziecku.

 

Źródło: Tamaja.pl – czapeczki

Wybór czapki dla niemowlaka

Wybór czapek dla niemowlaków jest bardzo duży. Od wielu pokoleń popularnością cieszą się czapeczki dla niemowlaków, które są wiązane pod brodą dziecka. Wiązanie zagwarantuje nieprzemieszczanie się czapeczki z małej i ruchliwej główki niemowlaka. Przy zakupie czapeczki dla niemowlaków należy odpowiednio dobrać ich rozmiar. Są malutki czapeczki, które dopasujemy nawet dla wcześniaków, a także takie na starsze i większe dzieci.

Warto przy wyborze zwracać uwagę na to, z jakiego materiału są wykonane. Czapeczki dla niemowlaków powinny być przyjemne w dotyku, aby nie podrażniały delikatnej skóry na główce niemowlaka. Nie powinny plątać delikatnych włosków noworodka. Nie powinny się nadmiernie elektryzować.