Czy czapeczki dla niemowląt są zdrowe?

Czy czapeczki dla niemowląt są zdrowe?

Wśród ubranek i akcesoriów, które gromadzi każda mama przed porodem znajdują się przede wszystkim czapeczki dla niemowlaków. To obowiązkowy element podczas kompletowania dziecięcej wyprawki. Niezależnie od pory roku, w której kobieta spodziewa się dziecka jest to konieczny element ubranka małego człowieka.

Bawełniane czapeczki dla niemowląt to idealne rozwiązanie na lato czy ciepłą wiosnę. Dziecko urodzone w tym okresie powinno nosić czapeczki. Czapeczki dla niemowlaków nie służą wyłącznie do wyjścia na zewnątrz, na spacer czy do lekarza. Są przydatne także w domu, zwłaszcza po kąpieli. Funkcja ochronna jest w przypadku tego ubranka bardzo istotna. Czapeczki dla niemowlaków ochraniają malutką główkę dziecka, a także jego uszy narażone na przewianie. Czapeczki dla niemowlaków, które zamierzamy zakładać dziecku na zewnątrz, zwłaszcza w zimniejsze dni jesienne czy zimowe muszą być ciepłe, aby dobrze spełniały swoje zadanie. Takie czapeczki dla niemowlaków ochronią przed silnym wiatrem czy dużym mrozem. Zapewnią komfort termiczny dziecku.

Czapeczka-dla-niemowląt Czapeczka niemowlęca Czapka dla niemowlaka

Źródło: https://www.gluck.pl/czapki-chustki-306/

Wybór czapek dla niemowlaków jest bardzo duży. Od wielu pokoleń popularnością cieszą się czapeczki dla niemowlaków, które są wiązane pod brodą dziecka. Wiązanie zagwarantuje nieprzemieszczanie się czapeczki z małej i ruchliwej główki niemowlaka. Przy zakupie czapeczki dla niemowlaków należy odpowiednio dobrać ich rozmiar. Są malutki czapeczki, które dopasujemy nawet dla wcześniaków, a także takie na starsze i większe dzieci. Warto przy wyborze zwracać uwagę na to, z jakiego materiału są wykonane. Czapeczki dla niemowlaków powinny być przyjemne w dotyku, aby nie podrażniały delikatnej skóry na główce niemowlaka. Nie powinny plątać delikatnych włosków noworodka. Nie powinny się nadmiernie elektryzować.