Czy Hifu to gra warta świeczki

Posted by admin on
Czy Hifu to gra warta świeczki

Zabiegi HIFU są ostatnimi czasy w modzie. Są to zabiegi które z pozoru wydają się być bardzo bezpieczne, ponieważ za ich sprawą nie powstają żadne widoczne uszkodzenia skóry. Jednak gdy głębiej przyjrzymy się temu wynalazkowi, okazuje się, że wcale nie są takie idealne.

Na co należy zwrócić uwagę decydując się na HIFU?

Zabiegi te polegają na emitowaniu ultradźwięków o bardzo wysokim natężeniu, które powodują mocne punktowe poparzenia skóry. Efektów zabiegów HIFU nie widać na powierzchni skóry, przez co pacjenci decydujący się na tego typu zabieg medycyny estetycznej, myślą, że jest to zdrowa dla zdrowia, mało inwazyjna metoda odmładzania.

Nic bardziej mylnego. Zabiegi HIFU powodują oparzenia skóry, lecz na jej głębszych warstwach, przez co nie są one widoczne, jednak pokazuje to, że HIFU jest zabiegiem mocno inwazyjnym.

Skutki i możliwe powikłania zabiegu HIFU

Metoda HIFU coraz częściej realizowana jest przez kosmetyczki, często bez większej wiedzy i doświadczenia, co powoduje różne problemy zdrowotne w późniejszym czasie. Aby cały zabieg się udał urządzenie musi działać z odpowiednią siłą i ultradźwięki wytwarzane przez urządzenie muszą docierać do określonej głębokości w skórze. Inaczej metoda HIFU traci cały swój sens.

Tylko profesjonalne urządzenie w rękach odpowiedniego specjalisty jest w stanie zadziałać prawidłowo. Zabieg wykonywany przez osobę niedoświadczoną może zadziałać zbyt głęboko i punktowo, a kosmetyczka bądź inna osoba może nie mieć świadomości o możliwości uszkodzenia tkanek twarzy pacjenta.

Kiedy HIFU będzie nieskuteczny

W dzisiejszych czasach metoda ta jest polecana na wszystkie problemy związane ze skórą czy zmarszczkami. Mówi się nawet że metoda HIFU polecana jest jako metoda pogrubienia skóry, a zabieg ten nie ma prawa na to zadziałać. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że wiele informacji krążących w internecie na temat zabiegu HIFU jest nieprawdziwych.
Chcąc zdecydować się na metodę HIFU musimy być świadomi ryzyka, a przed zabiegiem skonsultować się z doświadczonym specjalistą, a sam zabieg wykonać w dobrej klinice.

Więcej o Hifu przeczytasz na: https://medikapoland.pl/pl/20-hifu-sprzet-urzadzenia