Jak wygląda szkolenie NVC

Jak wygląda szkolenie NVC

Coraz więcej osób zapisuje się na takie właśnie zajęcia. Szkolenie NVC pomaga bowiem znacznie lepiej budować relacje z naszymi najbliższymi. Jak to wszystko wygląda jednak od kuchni? Ile dni trwają zajęcia? Co się na nich generalnie dzieje?

Ile dni trwają szkolenia?

Argumentów przemawiających za tym, by zdecydować się na profesjonalne szkolenia jest naprawdę bardzo dużo. Nic zatem dziwnego, że są one coraz popularniejsze. Szkolenie NVC  trwa zaś dwa dni. Wszystko jest bardzo skrzętnie zaplanowane. Trzeba bowiem wiedzieć, że zajęcia odbywają się pod czujnym okiem fachowców z prawdziwego zdarzenia. Czym cechują się takie właśnie osoby?

Mają odpowiednio dużo wiedzy teoretycznej i tak samo praktycznej. Poza tym potrafią bardzo szybko złapać wspólny język z uczestnikami kursu. W czasie pierwszego dnia fachowcy skupiają się na motywie NVC (Nonviolent Communication, jest to zaś generalnie Porozumienie Bez Przemocy). Nie zabraknie wiedzy teoretycznej, a także wielu ćwiczeń praktycznych. Dowiesz się, jakie towarzyszą nam na co dzień emocje i jak je kontrolować, by lepiej dogadywać się z najbliższymi. Co dzieje się w czasie drugiego dnia? Zrozumiesz między innymi to, z czego wynikają niektóre zachowania Twoich dzieci. Poznasz również między innymi skuteczne sposoby na rozwiązywanie wielu kłopotów, które każdemu z nas mogą się przytrafić w czasie codziennej rzeczywistości.

Dla kogo jest szkolenie NVC?

Szkolenie NVC (szczegóły) to bardzo dobre rozwiązanie chociażby dla osób, które właśnie w tym momencie nie potrafią się do końca dobrze dogadać ze swoimi dzieciakami. Okazuje się, że polecane metody sprawdzają się w przypadku pociech w różnym wieku. A może spodziewasz się dziecka? Jesteś na urlopie i masz znacznie więcej wolnego czasu? Można go odpowiednio spożytkować. Warto bowiem zdobyć wiedzę, która na pewno przyda nam się w trakcie wychowywania pociech. Trzeba bowiem wiedzieć, jakie emocje towarzyszą dzieciakom i jakie są ich potrzeby. Dowiesz się, jak lepiej komunikować się z najbliższym otoczeniem oraz tworzyć relacje, które będą oparte na wzajemnym szacunku i tak samo zrozumieniu.