Jakie naturalne suplementy diety na depresję

Jakie naturalne suplementy diety na depresję

Objawy depresji

Obecnie możliwe, że aż 10% Polaków cierpi na objawy depresji. Dotyka ona coraz młodsze generacje, w tym zdarzają się także przypadki wśród dzieci. Wiele osób wciąż nie wierzy w istnienie tej choroby, traktując ją jako okresową chandrę lub spadek formy, nie zdając sobie sprawy z jej powagi. Często wstyd, opory przed proszeniem lub przyjmowaniem pomocy, bądź też złe rozpoznanie problemu przyczyniają się do ignorowania oczywistych symptomów.

Są to miedzy innymi:

  • ospałość,
  • bezsenność,
  • brak energii,
  • permanentny melancholijny nastrój.

Specjaliści oraz osoby ze zdiagnozowaną depresją wiedzą, że jej leczenie wymaga podjęcia natychmiastowego działania w postaci psychoterapii często z udziałem środków farmakologicznych. Choć nie należy bagatelizować tych metod walki z chorobą, jest kilka sposobów na to, jak możemy pomoc sobie sami.

Naturalne preparaty na walkę z depresją

Wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak bardzo można poprawić swoją psychosomatyczną kondycję poprzez odpowiednie substraty i naturalne suplementy na depresję. Jeżeli cierpisz na przypadek tej choroby spowodowany na początkowym etapie awitaminozą czy anemią, suplementacja może okazać się dla ciebie bardzo pomocnym rozwiązaniem.

Kluczowymi elementami są tutaj witaminy B12, C i D. Bardzo łatwo dostępne bez recepty w każdej aptece, zazwyczaj podawane w kapsułkach. Oddziałują na układ nerwowy i obniżają poziom stresu. Można sięgnąć także po suplementy naturalnego pochodzenia utożsamiane z medycyną alternatywną. Wśród nich możesz znaleźć składniki typu chlorella czy berberyna, które wzmacniają układ odpornościowy, sprzyjają zwalczaniu melancholii i pozwalają się rozluźnić.

Hitem ostatnich lat w walce z depresją naturalnymi metodami są wszelkiego rodzaju wyciągi z popularnego żeń-szenia, który wzmacnia koncentrację i redukuje objawy stresu oraz korzeń Maca (Lepidium Meyenni) pochodzący z Peru o działaniu energetyzującym wobec ospałego organizm. Dwa ostatnie specyfiki są dostarczane w różnych formach np. sproszkowanej do rozpuszczenia w wodzie, w olejku lub w tabletkach.

Rynek jest bardzo bogaty w ofertę suplementacyjną, więc aby dobrać odpowiedni produkt, warto zajrzeć na blogi tematyczne, strony internetowe sklepów zielarskich lub nawet zasięgnąć porady w aptece.