Pieluszki wielorazowe – zadbaj o swoje dziecko i ochronę środowiska

Pieluszki wielorazowe – zadbaj o swoje dziecko i ochronę środowiska

Dlaczego pieluszki wielorazowe to lepszy wybór niż jednorazowe?

Odpowiedź jest prosta – produkty wielorazowego użytku zawsze wypadają lepiej niż te, które po użyciu trzeba wyrzucić. Jeżeli nie są Ci obce idee zero waste, recyklingu, ekologii i życia zgodnego z naturą, koniecznie rozważ ten zakup. Pieluszki wielorazowe to produkt z bawełny, nazywany w tym przypadku tetrą. Może być wykorzystany nie tylko jako zamiennik chętnie wybieranego pampersa.

Poza klasycznym użyciem, pielucha tetrowa może służyć do wycierania twarzy dziecka po jedzeniu, osuszania ciała po kąpieli w delikatny sposób lub chronienia go przed słońcem w upalny dzień. Można ją składać na różne sposoby, co czyni ją wielofunkcyjnym skrawkiem naturalnego materiału.

Nie trzeba wspominać, że pieluchy wielorazowego użytku są znacznie bezpieczniejsze dla skóry Twojego dziecka niż pampersy wykonane ze sztucznych surowców. Znacznie trudniej tu o odparzenia, podrażnienia i reakcje alergiczne. Pielucha tetrowa jest oddychająca i przewiewna. Nawet jeśli Twój dzidziuś nie jest alergikiem, znacznie lepszym wyborem będzie dla niego tetra niż jednorazówka. A warto wspomnieć, że wiele dzieci cierpi dziś na alergie.

W jaki sposób stosować takie pieluchy?

Najwygodniejszą formą przypinania bawełnianego materiału i czynienie z niego pieluszki wielorazowej jest odpowiednia klamerka. Rozciągliwy i termoplastyczny materiał TPU pozwala na uniknięcie agrafek i kłopotliwego zawiązywania. Jest bezpieczny dla dziecka i nie wiąże się z ryzykiem pokłucia.

Pieluchę można wielokrotnie prać – bawełna niebielona znosi temperatury do 60 stopni Celsjusza. Po praniu należy ją strzepnąć, a następnie suszyć w stanie rozwieszonym. Jeśli materiał ma zostać wykorzystany jako wkład chłonny, nie należy go prasować – wówczas straci swoje właściwości. Podczas prania nie należy również stosować zmiękczaczy oraz wybielaczy. Aby pieluszki wielorazowe stały się najbardziej chłonne, należy wyprać je kilka razy. Po ośmiu-dziesięciu praniach nabierają one pożądanej chłonności.