Marmur we wnętrzu: szlachetność zimnego kamienia

Marmur we wnętrzu: szlachetność zimnego kamienia

Marmur we wnętrzu, jako materiał wykończeniowy, jest w stanie oczarować każdego. Promieniuje godnością i szlachetnością. Sprawia, że wnętrze z marmuru wygląda stylowo i wytwornie. Ze swoim bardzo charakterystycznym wzorem, przyjemną fakturą i różnorodnością tonów i półtonów, marmur jest idealny do współczesnych wnętrz. Dzięki niemu można osiągnąć wyjątkowy design.

Fascynujący świat marmuru

Wspaniały świat marmuru Grecy jako pierwsi docenili piękno marmuru. Przyciągała ich nie tylko jego plastyczność podczas obróbki, ale także absolutna gładkość i blask gotowego produktu. Marmur jest wyjątkową skałą.

Jest w stanie mienić się nawet w półmroku, posiadając niemal hipnotyzujący blask. Architekci i projektanci pokochali tę właściwość, dlatego też marmur jest wszędzie używany do dekoracji https://salonmarbella.pl/blog/marmur-we-wnetrzu/.

Istnieje kilka odmian tej skały. Biały marmur jest najczęściej używany do wystroju wnętrz. Jego głównym producentem są jak dotąd Włochy. Biały marmur bez jednej żyły jest uważany za standard tej skały. Doskonale prezentuje się w minimalistycznych wnętrzach, nadając pomieszczeniu szczególnej surowości.

Nie mniejszą popularnością wśród projektantów cieszy się szary marmur. Posiada bogatą paletę odcieni i kilka odmian faktury: od gruboziarnistej do drobnoziarnistej. Szary marmur polerowany najczęściej wykorzystywany jest do dekoracji wnętrz łazienkowych, gdzie można korzystnie bawić się fakturą i niepowtarzalnym wzorem żyłek i wtrąceń. Posiada bardzo dobrą odporność na ścieranie, dlatego najczęściej stosowany jest do dekoracji wewnętrznych i zewnętrznych.

Jednak jedną z najrzadszych odmian jest niebieski marmur. Jest to kolor, który pochodzi od zawartości siarczku żelaza. Na świecie występuje bardzo mało złóż tej skały, dlatego niebieski marmur jest dość drogim materiałem do wykończenia wnętrz.

W jakich stylach można znaleźć marmur

Marmur jest bardzo wszechstronnym materiałem. Pasuje do wielu projektów i naturalnie wtapia się w otoczenie. Biały marmur to niezastąpiony materiał do klasycznego wnętrza.

Jego wyrafinowanie i połysk pozwalają na stworzenie naprawdę drogiego, a jednocześnie lakonicznego projektu. Marmur odgrywa ważną rolę w klasycznym wnętrzu, stając się pełnoprawnym elementem całej koncepcji wnętrza.