Szafa metalowa na dokumenty do gabinetu

Posted by admin on
Szafa metalowa na dokumenty do gabinetu

Meble metalowe cieszą się ogromną wytrzymałością. Ponadto cechują się wysokim stopniem bezpieczeństwa. Szafy oraz regały tego typu nie podlegają ryzyku zawalenia się półki. Mimo, że każdy przedmiot biurowy ma swoją specyfikację i obciążenia to ten rodzaj wyposażenia służy firmom przez lata. Dla tego właśnie właśnie ten rodzaj mebli wykorzystuje się często w biurach.

Gdzie przechowywać dokumenty?

To pytanie zadaje sobie wiele pracodawców na początku swej drogi. Należy pamiętać, że dokumenty firmowe często zawierają dane poufne lub informacje, które nie powinny znaleźć się w rękach osób do tego nie powołanych. W związku z tym dokumenty, w szczególności takie, które zawierają dane płacowe lub dane personalne należy objąć szczególną ochroną.

Idealnym wyborem są tutaj szafy metalowe, które zabezpieczą taki dokument pod warunkiem, że będą one wyposażone w zamek pod klucz lub zamek elektroniczny. Istnieją nawet przepisy zawierające wymogi dotyczące tego jakie dokumenty powinny znajdować się pod kluczem zgodnie z RODO.  Taka szafa metalowa na dokumenty (zobacz) nie tylko nada firmie bezpieczeństwo ale również zapewni papierowym nośnikom danych ochronę przed szkodliwymi warunkami takimi otoczenia. Papier często pod wpływem światła oraz wilgoci niszczeje, taka szafa redukuje takie zagrożenie.

Szafa metalowa na dokumenty to miejsce na przechowywanie kosztowności?

Taka szafa o ile znajduje się pod kluczem daje sporą dozę bezpieczeństwa. Należy jednak pamiętać, że taki rodzaj wyposażenia to nie sejf. Sejfy charakteryzują się odpowiednio wysokimi parametrami dotyczącymi samych zamków oraz grubości blachy. Istnieją również stopnie bezpieczeństwa według, których w danym typie sejfu można przetrzymywać gotówkę i kosztowności w konkretnym przedziale finansowym.

Podobnie jest z dokumentami, tutaj ustawa określa stopień ich poufności w stosunku do sejfu. Taka metalowa szafa może służyć jedynie za sposób przechowywania dokumentów o niskim stopniu poufności. Przechowywanie  kosztowności może tutaj nie być objęte ubezpieczeniem w przypadku włamania kradzieży