Fotelik samochodowy obrotowy – komfort i bezpieczeństwo

Posted by admin on
Fotelik samochodowy obrotowy – komfort i bezpieczeństwo

Małe dzieci dość łatwo jest wsadzić do fotelika samochodowego. Pewne problemy mogą pojawić się w przypadku dzieci starszych, którą lubią się wiercić lub po prostu nie chcą współpracować z rodzicami. Wtedy wybawieniem okazać się mogą foteliki obrotowe, których konstrukcja znacznie ułatwia całe zadanie. Dodatkowo możliwość przewozu dziecka tyłem do kierunku jazdy zdecydowanie wpływa na jego bezpieczeństwo.

Czym są obrotowe foteliki samochodowe?

Fotelik samochodowy obrotowy (czytaj więcej) to rozwiązanie, które pojawiło się na rynku dość niedawno. Jest to jednak rozwiązanie rewolucyjne. Tego typu foteliki posiadają specjalną bazę, za pomocą której można w dowolny sposób regulować kąt ich ustawienie i położenie w stosunku do kierunku jazdy. Foteliki obrotowe mają dwie podstawowe funkcjonalności, które decydują o ich użyteczności.

Po pierwsze obrotowy fotelik umożliwia przewożenie dziecka zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy, bez konieczności posiadania dwóch fotelików i bez konieczności czasochłonnego zmieniania ustawień. Specjaliści związani z transportem samochodowym uważają, że przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy jest dla niego dużo bezpieczniejsze i powinno się to robić, do ukończenia przez niego 4 roku życia.

Foteliki obrotowe dają taką możliwość, jeśli oczywiście mają odpowiednio dobrany zakres wagowy. Jeśli zajdzie potrzeba fotelik można łatwo i szybko obrócić przodem do kierunku jazdy.

Fotelik obrotowy – bezpieczeństwo dla dziecka, ale i wygoda dla rodzica.

Kolejnym aspektem, który sprawia, że warto zaopatrzyć się w  samochodowy fotelik obrotowy jest możliwość ustawienia do przodem do drzwi. Zdecydowanie ułatwia to wkładanie i wyciąganie dziecka z samochodu. Poprawia również dostęp do pasów bezpieczeństwa i umożliwia ich prawidłowe zamknięcie bez konieczności wyginania się i naciągania, aby sięgnąć do trudno dostępnych miejsc.

Foteliki z funkcją obrotu budzą pewien niepokój wśród niektórych rodziców, obawiają się oni, że fotelik może samoczynnie się obrócić lub zostać przypadkiem obrócony przez dziecko. Nie jest to jednak możliwe, blokady umiejscowione są tak, że dziecko nie ma szansy do nich sięgnąć, same również się nie wypną.