Leżaczek bujaczek dla dzieci

Leżaczek bujaczek dla dzieci

W pierwszych tygodniach po narodzinach dziecka, w życiu zmienia się dosłownie wszystko. Mały człowiek wymaga poświęcenia mu mnóstwa uwagi, a ulubionym miejscem spędzania czasu są ręce rodziców.

Maluszek noszony i bujany czuje się bezpiecznie. W wielu przypadkach, przy opiece nad noworodkiem przydałaby się dodatkowa para rąk. Alternatywą dla zastąpienia ramion rodziców jest bujaczek dla dziecka, który pozwoli im na chwile wytchnienia, wypicie gorącej kawy, czy zajęcie się zwykłymi, domowymi obowiązkami. 

Bujaczek dla dziecka – od kiedy można używać?

Dobrze dobrany leżaczek dla niemowlaka na pewno przyda się w domu świeżo upieczonych rodziców. Można go już stosować od pierwszych dni życia maluszka. Leżaczek zapewnia odpowiednie ułożenie ciała, a dla maluszka to także ciekawe doświadczenie, poznaje otoczenie.

Dodatkowo do urządzenia można przypiąć interesujące zabawki, dobrane do jego wieku i stymulujące rozwój. Nowoczesne leżaczki posiadają wbudowany mechanizm bujania, który dodatkowo uspokaja dziecko. Warto jednak pamiętać, by nie zostawiać maluszka zbyt długo w takiej pozycji.

Bezpieczeństwo

Przy zakupie leżaczka należy zwrócić uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo. Należy sprawdzić jakość wykonania konstrukcji, jakość użytych materiałów oraz posiadane certyfikaty i atesty. Leżaczek dla niemowlaka musi być wyposażony w pasy bezpieczeństwa, dzięki którym mamy pewność, że dziecko nie wypadnie, jeżeli spuścimy je na chwilę z oczu.

Leżaczek dla niemowlaka na prezent?

Szeroki wybór produktów umożliwia znalezienie odpowiedniego produktu dostosowanego do potrzeb rodziców. Większość leżaczków posiada kilka funkcji, dzięki czemu posłużą dłużej. Możemy je później zmienić np. w kołyskę, łóżeczko lub krzesełko. Producenci wymyślają nowe technologiczne rozwiązania, które stymulują prawidłowy rozwój funkcji motorycznych i poznawczych dzieci.

Wiele osób zamierzających odwiedzić nowego członka rodziny zastanawia się, jaki wybrać prezent. Elektryczny bujaczek dla dziecka jest więc świetnym pomysłem np. jako prezent powitalny lub na coraz bardziej popularne baby shower. Jest to produkt, który zdecydowanie pomaga w pogodzeniu opieki nad dzieckiem z codziennymi obowiązkami.