Dobry dentysta


stomatolog krakówStomatologia estetyczna kraków oferuje nam w dzisiejszych czasach naprawdę wiele. Dzięki temu nie musimy wstydzić się swoich zębów. Możemy je całkowicie i bezboleśnie wyleczyć. Dodatkowo w razie nieodpowiedniego zgryzu czy brunatnego osadu zawsze możemy liczyć na pomoc. Jedną z takich pomocy niesie za sobą korona protetyczna. Dzięki niej możemy znów cieszyć się ładnymi zębami. Sam lekarz dobry dentysta kraków jednak ni e wystarczy, potrzebna jest tu również praca technika dentystycznego. Aby w ogóle myśleć o koronach należy najpierw solidnie wyleczyć zęby. Najczęściej są to kanały korzeniowe zębów martwych. Zanim zaczniemy jednak cieszyć się nowymi zębami musimy wiedzieć, że wyróżniamy kilka rodzajów koron. Różnią się one chociażby kosztem, ale także wytrzymałością.

Jako pierwsze należy wymienić korony porcelanowe, zwane również pełnoceramicznymi. Ten typ koron stosuje się tylko dla przednich zębów, ponieważ są one mało wytrzymałe, ale za to estetyczne. Kolejna propozycja jest jedną z najdroższych – to korony porcelanowe na cyrkonie. Ich cena wynika z pewnością z faktu, że są one stosowane zarówno na zęby przednie jak i tylnie. Poza tym łączą one w sobie estetykę i wytrzymałość. Zatem ich koszta są jak najbardziej usprawiedliwione.

Najwięcej osób decyduje się jednak na korony porcelanowe napalane na stopie stali dentystycznej. Są one tak popularne, ponieważ nie są bardzo drogie, a wytrzymałe. Następny rodzaj koron – korony metalowe wychodzą już z użytku. Są one co prawda trwała, ale wiele osobom zależy również na ładnym wyglądzie zębów, co w przypadku koron metalowych nie możemy powiedzieć. Kolejny rodzaj koron jest dla osób, które uczulone są na metale nieszlachetne. Dla nich najlepszym wyjściem będą korony porcelanowe na stopie złota. Jak widać tych propozycji jest naprawdę wiele. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Niezależnie od kwoty, estetyki czy wytrzymałości. Wato pamiętać, że nowym uśmiechem nie będziemy mogli cieszyć się już po pierwszej wizycie, ponieważ jest wiele etapów zanim dojdziemy do punktu finalnego. Mimo wszystko warto, gdyż efekt końcowy może być naprawdę dla wielu z nas wielką, pozytywną niespodzianką.